מלנומה מתקדמת

מיצוי זכויות אובדן כושר עבודה לחולי מלנומה

מלנומה הינו סוג הסרטן המסוכן ביותר מבין סוגי סרטן העור השונים, אולם כיום, בזכות טיפולים אימונותרפיים וביולוגים, ניתן להאריך את חיי החולים ואף להביא לרמיסיה מלאה של המחלה גם בשלב הגרורתי. אולם, במהלך הטיפולים, החולה אינו מסוגל לעבוד כלל עקב מצבו הבריאותי, הטיפולים המורכבים ומצבו והנפשי המושפע מכך. בעקבות המצב רבים מהחולים לא ממצים את הזכויות הרבות המגיעות להם מהביטוח הלאומי ומביטוח אובדן כושר עבודה. מאמר זה יסקור את  הזכויות המגיעות לחולי  מלנומה.

אובדן כושר עבודה לאחר גילוי סרטן מסוג מלנומה

חולי סרטן מסוג מלנומה של העור נאלצים להתמודד לעיתים קרובות בשתי חזיתות בעת קבלת האבחון על מחלתם הקשה. החזית האחת היא ההתמודדות המורכבת והמאבק היומיומי עם מחלת הסרטן, המשפיעה לא רק על הגוף, אלא גם על הנפש בעקבות השינוי הפתאומי הנגרם כתוצאה מהמחלה. עם כל הקושי הזה עליהם להילחם גם בחזית השנייה – שהיא המלחמה הארוכה והמתסכלת  שהיא המלחמה הכלכלית, מול חברות הביטוח על מנת לקבל פיצוי בשל אובדן כושר עבודה.

באופן כללי, חברות הביטוח לא ששות לשלם פיצויים באופן מיידי למבוטחים לאחר אבחון של מחלת סרטן העור, מכיוון שעליהם לבדוק קודם כל אם המבוטח עומד בתנאי הפוליסה, מתי התגלתה המחלה, ובאילו טיפולים מטופל החולה. כן, גם במקרים בהם מבוטח חולה סרטן לא מסוגל לעבוד ללא עוררין בעודו עובר טיפולים קשים ונאלץ להתמודד עם כאבים, תשישות, ותופעות לוואי שונות מהטיפולים, עלולות חברות הביטוח לדחות את התביעה ולהעמיד את החולה במצב בעייתי, במיוחד מבחינה כלכלית.

חולי סרטן מסוג מלנומה – אילו זכויות מגיעות?

ביטוח אובדן כושר עבודה קיים במסגרת קרנות הפנסיה ופוליסות ביטוח המנהלים, אשר יש כיום לכל עובד שכיר, וכן לעצמאים שביטחו את עצמם. אולם, לא רק ביטוח אובדן כושר עבודה חשוב כדי לעבור את תקופת המחלה במצב כלכלי יציב, ויש זכויות נוספות שזכאים להם חולי מלנומה. רבים מחולי סרטן העור אינם מודעים כלל לסל הטבות הרחב המגיע להם מהמוסד הביטוח הלאומי, מקופות החולים ושאר הרשויות השונות כמו משרד האוצר ומשרד הרווחה, שנועד להקל עליהם בזמן שהם מתמודדים עם המחלה הקשה.

להלן רק חלק מההטבות להם זכאים חולי מלנומה:

  • קצבת אובדן כושר עבודה בשיעור של 75% מהשכר המבוטח בחברת הביטוח או קרן הפנסיה
  • קצבת נכות חודשית מהביטוח הלאומי
  • גמלה לשירותים מיוחדים
  • גמלת ניידות
  • הנחות בארנונה, חשמל ומים
  • החזרי נסיעות
  • הנחות בטיפולים רפואיים
  • פטור מתשלום חנייה
  • תו נכה

מיצוי זכויות מקסימלי בעזרת סיוע של עורך דין

אדם החולה בסרטן מסוג מלנומה צריך להשקיע משאבים רבים בהבראה ולאחר מכן בהחלמה ובשיקום – אשר עלולים להימשך זמן רב. בתקופה זו היכולת לעבוד כמובן נפגעת, והתעסקות בירוקרטית מול גופי הביטוח השונים  – בין אם מדובר על הביטוח הלאומי או על הביטוחים הפרטיים, איננה אפשרית ברוב המקרים.

על מנת לנצל את סל ההטבות ולמצות את כל הזכויות להם הוא זכאי עפ״י חוק או תנאי הפוליסה שברשותו, מומלץ לפנות לעורך דין העוסק בזכויות אובדן כושר עבודה לחולי מלנומה. הזמן הנכון ליצירת קשר היא כמה שיותר מוקדם, וזאת על מנת לקבל ייעוץ מקצועי וניצול מקסימלי של כל הזכויות המגיעות לחולה, כבר מרגע האבחון הראשוני של המחלה.

חשוב לציין כי משרדנו מלווה חולי מלנומה בשלבי הייעוץ הראשוני ללא תשלום כלשהו וללא התחייבות, וננסה לסייע ככל שביכולתנו.
נכתב ע”י עו”ד כפיר דיין דובב