איך מטפלים

סרטן העור הינו הסרטן הנפוץ ביותר בעולם. משכך, ישנם לא מעט מחקרים קלינים בנושא ובהתאם גם מספר טיפולים לסרטן העור שהוכחו כיעילים.  

זיהיתם תסמינים של סרטן העור? קיבלתם אבחנה של רופא עור? הגעתם למקום הנכון.

להלן מספר טיפולים ידועים ומוכרים במקרים שונים של מלנומה וסרטן העור
רוצים להכיר את התסמינים לסרטן העור? צפו בסרטון שבדף הזה  שם תוכלו לראות כיצד ניתן לאבחן לבד וכיצד נדע מתי לגשת לרופא עור.

חשוב להכיר את כל התסמינים של סרטן העור ומלנומה – בדף הזה, תוכלו לראות תיאורים ותמונות של סוגים שונים של נגעים בעור ושל שומות שצריך לבדוק אותם אצל רופא עור.

זכרו, לסרטן העור תסמינים רבים. התסמינים לסרטן העור עשויים לכלול:

שינוי בצורה וצבע השומה: נקודות חן חדשות או שינוי בגודל, צבע או צורת השומה בעור יכולים להיות אזהרה של סרטן העור. יש להקפיד על בדיקת רציפה של תסמינים ושינוים בעור הגוף.

גירוי וגירוד של שומות או נקודות חן עשויים להיות סימנים של סרטן העור. יש לשים לב לכל יובש, גרד או פצע שלא מתחבר לגורמים חיצוניים כמו תזונה או פעילות גופנית.

גידולים חדשים: כל גידול חדש בעור שאינו מוכר לכם, ולא נגרם מצלקת או פצע אחר, עשוי להיות תסמינים של סרטן העור.

אם מזהים תסמינים אלו, חשוב לפנות לרופא עור, שיבחן את התסמינים במדויק עם דרמסקופ ויספק לכם את האבחנה הנדרשת. במידת הצורך, יש לבצע ביופסיה של הנגע (בדיקה של רקע גנטי של התא) או לקחת ביופסיה בפיסה רציפה. אם מאומת סרטן העור, ברשימה למעלה תמצאו מספר טיפולים מוכרים היום. יש כמובן גם מחקרים קליניים בסרטן העור שגם אליהם ניתן להצטרף ע”מ לעזור ולמצוא טיפול למחלה.

הדבר החשוב ביותר הוא לבדוק כל שנה את העור שלכם, לחפש נקודות חן שהשתנו ובמידה וכן, ישר לפנות לרופא עור  – זכרו, הידע והמודעות לסיכונים ולתסמינים הם חלק בלתי נפרד מהמאבק המוצלח נגד סרטן העור.