דבר היו”ר

חברים יקרים,

ברוב מדינות העולם מציינים את מאי כחודש המודעות לסרטן העור. כמדינה שטופת שמש החלטנו להתחיל את הקמפיינים בחודש מאי ולהרחיב אותם עמוק לתוך הקיץ.

השנה התחלנו לעבוד על תכנית לאומית למניעה וגילוי של סרטן העור. במסגרת התכנית הלאומית אנו קוראים לכל משרדי הממשלה וחברי הכנסת הרלבנטיים לפעול למיגור סרטן העור בקרב הציבור בישראל: ילדים ונוער (משרד החינוך), כוחות הבטחון (משרד הבטחון והמשרד לבטחון פנים), עובדים בשמש הקופחת (המוסד לבטיחות וגהות במשרד הכלכלה והמשרד לאיכות הסביבה), גילוי מוקדם וקיצור תורים (משרד הבריאות). 

יריית הפתיחה הייתה בדיון בוועדת הבריאות בכנסת בהשתתפות נציגים מכל המשרדים הנ”ל, רופאים, מטופלים ונציגי העמותה. יו”ר הועדה, חברת הכנסת עידית סילמן, הודיעה בדיון שמשרד הבריאות הביע את נכונותו לקבל את ההמלצות שלנו ולהתחיל להניע תכנית לאומית חשובה זו. זהו הישג עצום שעשוי להוריד משמעותית את התחלואה בסרטן העור בכלל ובמלנומה בפרט בקרב הדורות הבאים.

ועוד מפעילויות חודשי המודעות: התארחנו במספר תכניות ברדיו, ראיון ל-Ynet, כתבות ב-Walla,  ראיון מרגש בירחון לאשה – בכל אלה הבאנו את הסיפור האישי כרקע להקמת העמותה, את מטרות העמותה ועיקרי פעילותה.  ערכנו בדיקות עור בחוף גורדון בתל אביב ובקרוב גם בחוף דדו בחיפה, חוף הרצליה וחוף אשדוד (בשיתוף חברת לה רוש פוזה). אנו ממשיכים ביתר עוז בבדיקות במקומות עבודה. בנוסף יש לציין את הפעילות שלנו ברשתות החברתיות שמקודמת במיוחד בחודשי המודעות.

ומה הכנו לכם בניוזלטר?

ראיון עם ד”ר אורה סתר – סיפור מסעה האישי 

ראיון עם פרופ’ גל מרקל – חידושים מכנס ה-ASCO 2022

ריאיון עם ד”ר יונתן כהן – מלנומה של העין

ריאיון עם ד”ר ערן ניזרי – דגימת בלוטת זקיף

ראיון עם שירה כלפון- עמותת חברים לרפואה 

מפגש עם פאנל צוות מכון דוידוף

כתבה בנושא: תזונה, נתורופתיה וסרטן

וכדרכנו מצורפת מקאמה פרי עטו של עורך הניוזלטר, צלם ועורך הוידאו של כל הסרטונים, זאביק זהבי.

תודה לכל העוסקים במלאכה, למתנדבים הנאמנים, לרופאים והצוותים הרפואיים, ולכל התומכים בנו.

מאחלת לכולנו קיץ קל ונעים,

חדוה גונן 

דבר היו”ר

שתף
ניוזלטר שלנו

מלנומה בצעירים ובמבוגרים

שירן סלין זיו, מטופלת ומלווה רפואית בעמותה, מראיינת את ד”ר נתי אשר, מנהל המרכז לגידולי עור ומלנומה, במרכז דוידוף, בילינסון. ד”ר אשר מדבר על ההבדלים

קרא עוד »